RATTARETK VÄRVIKAS SADAMALINN PALDISKI

Rattaretk Paldiskis on ideaalne jalgrattatuuri valik,  kui soovid avastada Eesti põnevat ajalugu ja nautida kaunist loodust. See unikaalne tuur viib sind läbi ajalooliste paikade ja maaliliste maastike, pakkudes elamusi nii ajaloohuvilistele kui ka loodusesõpradele.

Alustades Paldiski linnast, avaneb sulle võimalus sukelduda piirkonna rikka mineviku sügavustesse. Paldiski oli oluline sõjaväeline sadam Nõukogude Liidu ajal ning sellel on põnev sõjaline pärand – kuuleme lugusid “Pentagonist”, tuumaobjektist ja Paldiski kui suletud linna iseärasustest. Imetleme linna arhitektuurilisi iseärasusi, leiame selle vähesed Nõukogude-eelsed ehitised ja tutvume ka kurioossemate lähiaastatel püstitatud projektidega. Seejärel jätame linna selja taha ja tuhiseme üle mõnusate kadakaste väljade tuulegeneraatorite graatsiliste pöörete all Pakri poolsaare unikaalsesse ja meeliülendavasse loodusesse. Tee peale jäävad Muula mäed – Peetri-aegsed bastionid, mis tuletavad meelde Paldiski esmakordset loomist Vene impeeriumi bastionina 18. sajandil. Siit edasi avab meile end Eesti pikim paekallas, mis on rikas fossiilide poolest. Poolsaare tipus saame ronida Eesti kõrgeimasse tuletorni ning meile avaneb vaade üle terve poolsaare ja kaugemalegi. Vähemtuntud on poolsaare teine külg, mis on paljuski metsik ja pakub privaatsemat elamust looduses. Veerohkel ajal võib siit leida ka tillukesi jugasid. Tagasiteel Paldiskisse möödume kurikuulsast tuumaobjektist, kust Vene väed Eestis viimasena lahkusid, ning siis lõpetame retke rahulolevalt Paldiskis.

Retk sobib hästi nii militaarpärandi huvilistele, ajaloo- ja arhitektuurihuvilistele, loodusesõpradele kui ka lihtsalt avastamishimulistele ja uudishimulikele inimestele, kes soovivad veeta mõnusa päeva värskes õhus.

Rattaretk Paldiskis sisaldab:

 • Meie poolt antud mugavat linnaratast, turvaliseks seiklemiseks kiivrit ja helkurtrakse
 • Giidi – suurepäraste teadmiste ja lugudega
 • Audioseadmeid, et giidi paremini kuulda
 • Külastust Pakri tuletorni
 • Piknik

Rattaretk Paldiskis info:

 • Toimub iga ilmaga, riietu ilmastikule kohaselt.
 • Ole palun kohal 10-15 minutit enne algust.
 • Vajalik eelnev registreerimine hiljemalt 48h enne retke läbi kodulehe broneeringu vormi.
 • Hoiame keskkonda – tule retkele oma joogipudeliga. Aitäh!
 • Sellele rattaretkele on omistatud EHE märgis.
 • Midagi jäi arusaamatuks. Vastame küsimustele!

 

 Grupi miinimumtasu 579 € sisaldab 4 osalejat, iga lisanduv retkeline 35 €        3 tundi      Algus: Paldiski linnapark       15 km

Keeled

    (Privaatretk eesti ja inglise keeles)

This product is currently out of stock and unavailable.

Seikluskirjaga liitumine

Ole kursis kõige ägedamate ja värskemate seiklustega! Lisaks saadame sulle sooduskoodi, millega saad alati retkel osaleda 5% soodsamalt. Sisesta enda e-posti aadress ⇩