KEILA-JOA, LAULASMAA JA LOHUSALU MEREÄÄRSED LOOD

29€         4h      Algus: Laulasmaa kool        16km

Keeled

(regulaartuur)

Ole valmis põnevaks ja vaheldusrikkaks rattaretkeks. Keila-Joa, Laulasmaa ja Lohusalu ei ole ainult populaarsed suvituspiirkonnad, nende kohtadega on seotud nii tuntud kui ka saladuslikud lood.

Laulasmaa Suvelaada raames läheme taaskord mereäärsete lugude rattaretkele. Kõigepealt kulgeme läbi mustikametsade liivarandade äärde, Lohusalu ja Laulasmaa rannaäärsetesse külakestesse. Laulasmaa ja Lohusalu on olnud populaarsed suvituskohad nii tuntud loomeinimeste (piirkonnas on inspiratsiooni ammutanud teiste seas Heino Eller, Jaan Kross ja Adamson Eric) kui ka nõukogudeajal valitsejate seas, kes suvitasid Lohusalu pansionaadis. Tänapäeval on Laulasmaa koduks ka Arvo Pärdile, kelle metsa loodud keskusest tuur möödub. Edasi põigatakse Lohusallu, et tutvuda mereäärse elukorraldusega, siin tehakse ka värskenduspeatus. Käänulistelt radadelt viib kergem kulgemine kergliiklusteel auväärse ajalooga Keila-Joale, kus lisaks uhkele lossihoonele leiab jõekaldalt peidust maalilised varemed, silla ja päikse käes sillerdava joa. Sealt sõidame tagasi retke alguspunkti.

Soovijad saavad oma päeva pikendada mõnusa piknikuga Keila-Joa pargis või Laulasmaa rannas.

Tuuri läbiviijast

Agu Veetamm on olnud Maalehe vastutav väljaandja ja nüüd töötab igapäevaselt Keila Lehe toimetajana ning juhib kirjastust Kadmirell. Ta on tõeline Laulasmaa fänn, olles kuuendat põlve laulasmaalane on ta kodukohast kirjutanud ka raamatu Laulasmaa & Lohusalu – loomerahva suvekodu – just see teeb Agust ideaalse retkejuhi selle piirkonna jaoks.

Retk sisaldab

  • Huvitavat retke Agu Veetamme juhtimisel
  • Ratta renti, turvaliseks seiklemiseks kiivrit ja helkurtrakse
  • Igal osalejal on ekskursiooni ajal audioseadmed, et giidi oleks parem kuulda ja võimaldab hoida distantsi teiste osalejatega
  • Värskenduspausi – vesi ja küpsetis

Pane tähele

  • Toimub iga ilmaga, riietu ilmastikule kohaselt.
  • Ole palun kohal 10-15 minutit enne algust, et saaksime sulle anda turvavarustuse ja ratta retkeks valmis seadistada.
  • Pea meeles, kui oled haige, haigustunnustega või viimasel ajal kokku puutunud COVID-19 haigetega, siis palun jää koju. Oma retki viime läbi turvaliselt, tutvu ka meie ohutu retkekorralduse lubadustega.
  • Vajalik eelnev registreerimine läbi kodulehe broneeringu vormi.
  • Hoiame keskkonda – tule retkele oma joogipudeliga. Aitäh!

Osta pilet seiklusretkele siit

Puhasta

Kui osaled retkel meie rattaga anna palun teada mitut ja mis suuruses ratast vajad.

Seikluskirjaga liitumine

Ole kursis kõige ägedamate ja värskemate seiklustega! Lisaks saadame sulle sooduskoodi, millega saad alati retkel osaleda 5% soodsamalt. Sisesta enda e-posti aadress ⇩