MERERETK: PURJELAEV RUNBJARNIGA AEGNALE SEIKLEMA!

alates 75€        8-9 tundi      Algus: Noblessneri sadam   5-7 km

Keeled

(regulaartuur)

 

Rannarootslaste puidust purjelaev Runbjarn ja selle meeskond pakub eksklusiivset võimalust minna nendega merele ning sõita Aegna saarele seiklema!
Runbjarn on ajalooline laev, ehitamisel olid eeskujuks Ruhnul 1930ndatel ehitatud hülgepüügi ja kaubalaevad. Ühe masti ja kolme purjega ligi 15 meetrise kerepikkusega võib teda pidada tänapäevaste jahtide matsakaks esiemaks. Küll matsakam, aga uhke kõrge vööri ja laia ahtriga on ta meresõiduks väga sobiv ja hästi juhitav.
Tänapäeva „lastiks“ on mõistagi seiklushimuline inimene, kel soov ette võtta lühikesi või pikemaid ekspeditsioone. Oma senistel rännakutel on Runbjarn jõudnud läbi sõita kogu Läänemere, Göta kanali, Taani väinad ja tänu allakäivale mastile jõudnud mööda kanaleid ja jõgesid Berliini välja. Kaugematest maadest on avastatud Šotimaa ja Solovetsi saared Valges meres.
Runbjarni omanikering koosneb isikutest, kes armastavad ajalugu ja reisimist ja tunnetavad vastutust omada ja hoida väärt ja ainulaadset laeva. Sel suvel on ideaalne võimalus laevaga tulla Eestimaad avastama, sest juba järgmisel aastal algab suurem ekspeditsioon läbi Euroopa Mustale merele.
Saarel tervitab meid püsielanik ja koduloouurija Hugo Udusaar, kellel on saarest rääkida enam, kui seni avaldatud.
Kuigi Eestis on 2222 meresaart ja saarehakatist, on suuruselt 17-s Aegna saar ometi ainulaadne. 5-7 km pikkuse Aegna ekskursiooni käigus tutvutakse kaitseala mitmekesise looduskeskkonnaga, selle ajaloo- ja vaatamisväärsustega. Muuhulgas külastatakse Eesti suurima tiheasetusega rändrahnude kogumit, vana kalmistut ja 11-käiguringiga kivilabürinti. Lisaks on saarel arvukalt endiseid kaitseehitisi.

Retk sisaldab

  • Eksklusiivset laevasõitu purjelaev Runbjarniga
  • Kogemustega retkejuhti Aegna saarel – püsielanik ja koduloouurija Hugo Udusaar;
  • Kosutavat piknikku;
  • Audioseadmeid, et retkejuhti paremini kuulda ja hoida distantsi teiste osalejatega.

Pane tähele

  • Toimub iga ilmaga, riietu ilmastikule kohaselt.
  • Ole palun kohal 5-10 minutit enne algust, et saaksime end koos retkeks valmis panna.
  • Pea meeles, kui oled haige, haigustunnustega või viimasel ajal kokku puutunud COVID-19 haigetega, siis palun jää koju. Oma retki viime läbi turvaliselt, tutvu ka meie ohutu retkekorralduse lubadustega.
  • Vajalik eelnev registreerimine hiljemalt 48h enne retke läbi kodulehe broneeringu vormi.

Tule meiega seiklema! Soovi korral saame sinu valitud seltskonnale korraldada eraretke. Anna enda soovist märku SIIN.

Seikluskirjaga liitumine

Ole kursis kõige ägedamate ja värskemate seiklustega! Lisaks saadame sulle sooduskoodi, millega saad alati retkel osaleda 5% soodsamalt. Sisesta enda e-posti aadress ⇩