JUMINDA POOLSAARE VÕLUD JA VALUD

65€      5h      Algus: Majakivi-Pikanõmme matkaraja parkla      34 km

Keeled

(regulaartuur)

(Eritellimusel ka soome keeles)

Kutsume osa saama ühest omanäolisest rattaretkest Juminda poolsaarel, kus põimuvad omavahel imeline Lahemaa loodus, ajalugu ja esivanemate visadus. Kitsad ja hästi läbitavad teed, mis looklevad läbi väikeste külade, ümbritsetud kuuse ja kase laantega, teevad sellest retkest ühe nauditava kogemuse. Tuuri käigus tutvume kohaliku kogukonna kauplusega, kus iga huviline saab ennast soovi korral hea ja paremaga kostitada. Seikleme ajaloolise 1941. aasta miinilahingu radadel, kus uppus Nõukogude laevastiku evakuatsiooni käigus ligikaudu 60 laeva ja jättis oma eluga hüvasti ligi 15 000 punaarmee sõdurit. Vaatleme Juminda tuletorni, mis pärast uuenduskuuri on senini aktviine ja juhatab laevadele teed. Külastame endist Nõukogude Liidu sõjasadamat, mida praegu tuntakse Hara allveelaevade baasina ja millel oli kandev roll allveelaevade demagnitiseerimiskeskusena. Samuti teeme tutvust kohaliku Juminda Poolsaare Seltsi tegemistega, kes panustavad igapäevaselt kogukonna arengusse ja püsimisse. Eesti esimene kogukonna raadiojaam, korrakaitse, merepääste, pärandkultuuri hoidmine on vaid mõned märksõnad nende tegemistest.

Retkejuhiks on René Meimer, kelle jaoks on Juminda rajad tuttavad juba nõukogude ajast, seetõttu oskab ta hästi tuua paralleele praeguse ja endise poolsaare eluolu kohta.

Retk sisaldab

  • Kohalikku matkajuhti, kes omab piirkonnast suurepäraseid teadmisi ning oskab rääkida põnevaid lugusid
  • Meie poolt mugavat ratast, turvaliseks seiklemiseks kiivrit ja helkurtrakse
  • Hara sadama külastust
  • Värskenduspausi – vesi, puuvili, küpsetis
  • Igal osalejal on ekskursiooni ajal audioseadmed, et giidi oleks parem kuulda ja võimaldab hoida distantsi teiste osalejatega

Pane tähele

  • Toimub iga ilmaga, riietu ilmastikule kohaselt.
  • Ole palun kohal 10-15 minutit enne algust, et saaksime sulle anda turvavarustuse ja ratta retkeks valmis seadistada.
  • Pea meeles, kui oled haige, haigustunnustega või viimasel ajal kokku puutunud COVID-19 haigetega, siis palun jää koju. Oma retki viime läbi turvaliselt, tutvu ka meie ohutu retkekorralduse lubadustega.
  • Vajalik eelnev registreerimine hiljemalt 48h enne retke läbi kodulehe broneeringuvormi.
  • Hoiame keskkonda – tule retkele oma joogipudeliga. Aitäh!

Seda retke lähitulevikus toimumas ei ole. Soovi korral saame sinu valitud seltskonnale korraldada eraretke. Anna enda soovist märku SIIN.

Seikluskirjaga liitumine

Ole kursis kõige ägedamate ja värskemate seiklustega! Lisaks saadame sulle sooduskoodi, millega saad alati retkel osaleda 5% soodsamalt. Sisesta enda e-posti aadress ⇩