Klassireisid

Rannarootslaste radadel (1 päev)

Soovituslik III kooliastmele, gümnaasiumile

Hind: alates 45 EUR õpilase kohta


Lühiülevaade:

Pakett sisaldab:

Alustame päeva bussisõiduga Noarootsi, kus istume rataste selga, et avastada Noarootsi piirkonda. Vallutused ja vallutamatajätmised Noarootsi poolsaare moodi ehk maa, mis kerkib nagu saiapäts. Sealt, kus tsaar paatidega sõitis ja kust kehtestatud liikumispiirangute ja lõpuni kerkimata maa tõttu ida poole ei saa kuni sinnamaani, kust kaugemale lääne poole enam mandritpidi ei saa. Tee peal tutvume mitmete huviobjektidega ning kuuleme põnevaid ning õpetlikke lugusid maa kerkimisest, lindude ja taimede liigirikkusest, taastatud ja taastamata Nõukogude militaarobjektidest, inimese ja riigikorra mõjust loodusele, liikumispiirangutest enne ja nüüd. Lõunatame Noarootsi kõrtsis ning siis suundume juba Eesti vanimasse kuurortlinna Haapsallu. Seal saate valida kahe variandi vahel:

  • Külastame Raudtee- ja Sidemuuseumit, kus tutvume Eesti raudteede pea pooleteise sajandi pikkuse arenguteega ning ka infovahetuse viiside ja võimalustega.
  • Külastame Haapsalu piiskoplinnust, tutvume selle ajalooga ning uurime erinevusi keskaja ja tänapäeva inimeste eludes.

Enne tagasi suundumist on õpilastel võimalus avastada Haapsalu linna omalkäel.

Täpse pakkumise saamiseks täitke palun päringuvorm, et saaksime reisi vastavalt teie soovidele, grupi suurusele ning õpilaste vanusele sobivaks kohandada. Võtame teiega ühendust hiljemalt 48h jooksul.

Seikluskirjaga liitumine

Ole kursis kõige ägedamate ja värskemate seiklustega! Lisaks saadame sulle sooduskoodi, millega on võimalus meiega retkele tulla 5% soodsamalt.